28 Temmuz 2011 Perşembe

BİR EVDEYİZ BİR DEĞİLİZ


Dün akşam geldik evimize. Özlemişim. Ama Antalya çok sıcak Klimayı hiç kapatmadık desem yeri var.

Birazdan Korkuteli ye gidiyoruz. Kayınvalidemler yazın Antalya lıların tabiriyle yaylalamaya gidiyorlar oraya. Çocuklarda istiyor ne zamandır. Ramazan başlayana kadar gidip gelelim dedik.

Aylardır uğraşıp verdiğim 2 kilonun birini otelde geri almışım. Öbürü darılmasın diye onuda Korkuteli de alıp geleyim dedim :). Kayınvalidem çok güzel yemek yapar Hele bir tarhana yaparki nohutlu falan harika olur. Toztarhanasınıda kendi yapar zaten. Bizde paylaşırız kışın :).

Ben macurum. Bulgaristan göçmeni yani. bizim yemeklerimiz çok farklıdır. sütlü yoğurtludur çoğu. Antalya ya gelin geldiğimde çok zorlanmıştım salçalı yemeklere. Ama alıştım galiba ee nede olsa 14 yıllık gelin olduk.

Evet eğer yolunuz Korkuteli ye düşerse şiş köfte piyaz ve yanıksı dondurmasını mutlaka deneyin .

Hadi bana iyi yolculuklar. İnşallah Ramazan da hava biraz da ha makul bir sıcaklıkta olur.

24 Temmuz 2011 Pazar

OTELDE

Eşimin işinin yoğunluğundan dolayı bir haftadır oteldeyiz bizde
Yağız hastalanınca odadan pek çıkamıyoruz. Blogları takip ediyorum ama post yazamıyorum. Yorum yazamıyorum. Önxeki gelişimde başladığım hanım dilendi bey beğendiye devam. Otele gelmesek ona pek el sürmüyorum. Eve dönünce yaptıklarımı paylaşırım inşallah. Hoşçakalın.

14 Temmuz 2011 Perşembe

EKO SONUÇ

Allahıma binlerce kez şükürler olsun. Bu gün bizim ufaklığın kalp eko su çekildi. Kalbindeki delik küçülmüş. Doktora daha küçülürmü dedim bundan sonrası kapanma olur küçülmüş iyice dedi.
İnsan tabiki kapanmış denmesi umuduyla gidiyor ama bunada şükür. Bir sonraki eko zamanını 1-2 yıl sonra olarak belirlediler. İlk önce 6 ayda bir gidiyorduk geçen sene 1 yıla düşürdüler şi.mdide 2 yıla .

Dualarıyla yanımda olan herkese çok teşekkürler.

Allah herkese tez vakitte şifalar versin inşallah

EKO

Bugün oğluşun kalp ekosu çekilecek. Allahım yardım et yarabbim. Sizlerde dua edermisiniz bizim için. Sonuçlar güzel olur inşallah.

12 Temmuz 2011 Salı

MAMA KAVANOZLARI

Aktüelmoda nın bloğunda görmüştüm çok hoşuma gitmişti. Yağız çok fazla hazır mama yemedi. o yüzden fazla kavanoz yok elimde. Ben de kalan 3 taneyi boyayayım dedim. Yıllar önce aldığım ojeleri kullandım.
İçine de karanfil ve zencefil kattım. İşte fotograflar
Kırmızı siyah olan uğur böceği gibi oldu. Tabii ki de Es Es renkleri oldu. Canım memleketimin renkleri.

6 Temmuz 2011 Çarşamba

SALON PERDELERİM

Geçen sene taşınma, yeni mobilyalar perdeler derken bayağıı bir masraf yapınca adı nedir şu an aklıma gelmiyor ama perde kenarlarını kendim yapmaya karar verdim. Bursa kumaş pazarından 20 metre kumaş aldım. Ne kadara dersiniz 20 TL.ye. Ve ortaya bunlar çıktı. Benim çok hoşuma gitti. Umarım beğenirsiniz. Yatak odasının kumaşlarıda hazır. Onları da bitirince fotograflarım inşallah.

Muhtemelen siz bu postu okurken ben tatilde olacağım. İnşallah eğleniyorumdur.

5 Temmuz 2011 Salı

PAZAR GANİMETLERİ

Bunlarda portakal çiçeğindeki çarşamba pazarı genimetlerim. Bayılıyorum bu sebzelere fotograflamaya

4 Temmuz 2011 Pazartesi

SEBAMED

Bugün deniz günüydü. Babamız evde olunca sabah kahvaltıdan önce gittik. Orda hafif bir şeyler yedikten sonra Ben Yağız a güneş kremi sürdüm. Ama babamız üşendi ve sürmedi Zaten zamanının çoğunuda gölgede geçirdi. Yağız ise ya kumla oynadı yada denizdeydi gölgede durmadı desem yeridir.

Ve gelelim akşamki sonuca. Musa kıpkırmızı oldu. Yanık merhemi sürdük ama hala dokundurtmuyor omuzlarına.

Hangi güneş

kremini kullandık ? Sebamed 50 faktörlü sprey güneş kremi.
Tatile gideceklere tavsiyemdir.